Wpis Styczen 2024 v2

Styczeń 2024

Do Stacji Ekologicznej w Jeziorach przyjechali uczestnicy zjazdu Poznańskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP). Po głównej części zjazdu, która odbyła się w budynku Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, jego uczestnicy gościli w Stacji Ekologicznej. Pomimo zimowej pogody ognisko długo płonęło, energii do wspólnej zabawy i rozmów nie zabrakło, a najsilniejsi uczestnicy zjazdu wytrwali niemal do rana. Dziękuję za przyjazd do Stacji i do kolejnego spotkania!

TVP Nauka. Polskie Parki Narodowe - z notatnika odkrywcy, odcinek 13, Wielkopolski Park Narodowy - materiał do tego filmu został zrealizowany w czerwcu 2023 roku, również na terenie Stacji Ekologicznej, o czym więcej można przeczytać we wpisie dla czerwca. Film można obejrzeć tutaj:  
https://vod.tvp.pl/programy,88/polskie-parki-narodowe-odcinki,317252/odcinek-13,S01E13,1004551

Zimowa pora oznacza nieco wolniejsze tempo życia Stacji Ekologicznej, ale nie hibernujemy, jak niektóre zwierzęta o tej porze roku. Stacja działa, szykując się do nadchodzącej wiosny tak, by niezawodny stacyjny klimat, nastrój i urok miejsca nadal cieszyły gości Stacji.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo!

© Copyright 2024 by Stacja Ekologiczna w Jeziorach | Polityka cookies

Opracowanie i wdrożenie unka